طرح درس روزانه فارسی
دسته بندي :
دانش آموزی و دانشجویی »
طرح درس
لینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : وورد
نوع فایل : word (..doc) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )
تعداد صفحه : 12 صفحه
قسمتی از متن word (..doc) :
2
بسمه تعالی
مشخصات کلی : طرح درس روزانه
1- نام درس فارسی
2- موضوع درس امدادگران
3- پايه دوم
4-مقطع تحصيلی مهارتهای حرفه ای
5- تعداد مهارت آموزان 6 نفر
6- مدت تدريس 30 دقيقه
7- مدل کلاس گروههای کوچک
8- نام دبير
9-
10- تاريخ تدريس ........
2
اهداف کلی
آشنايي با سازمانهای امدادگر و کار آن ها ( حيطه شناختی )
تقويت مهارت خواندن و نوشتن صحيح کلمات درس ( حيطه روانی – حرکتی )
هدف های جزئی
علاقه مند شدن جهت کمک به همنوعان ( حيطه عاطفی )
با سازمان هلال احمر آشنا شود .
با صليب سرخ آشنا شود .
با کميته امداد امام خمينی (ره) آشنا شود .
با کار امدادگران آشنا شود .
هدفهای رفتاری حيطه شناختی
با معنی کلمات جديد آشنا شود .
سازمان های امدادگر را نام می برد . ( دانش )
مواقع کمک رسانی امدادگران را بيان می کند . ( دانش )
انواع کمک رسانی امدادگران را بيان می کند .( دانش )
نام سازمانهای کمک رسانی در کشورهای اسلامی و غير اسلامی را بيان می کند . ( دانش )
با ديدن علامت سازمان , نام آن را بيان می کند . ( دانش )
با ذکر نام سازمان علامت آن را از بين ديگر علامت ها جدا می کند .( تجزيه و تحليل )
کلمات جديد درس را معنی می کند .
( حيطه روانی – حرکتی )
متن درس را به طور صحيح می خواند . ( تقليد )
کلمات و جملات آموخته شده را به طور صحيح می نويسد . ( تقليد )
حيطه عاطفی
در کمک کردن به همنوعان خود علاقه نشان می دهد . ( ارزش گذاری )
برای کمک به ديگران پيش قدم می شود . ( ارزش گذاری )
3
هدف های رفتاری
امداد گران را ديده ولی با کار آن ها آشنا نيست .
کلمات جديد درس را شنيده و يا خوانده ولی معنی آنها را نمی داند .
علامت سازمان ها را ديده ولی ارتباط آن ها را با سازمان ها نمی داند .
ارزشيابی تشخيصی : نتيجه
- حوادثی مانند سيل – زلزله – آتش سوزی – جنگ را نام ببرد . +
- خطرات بروز اين حوادث را بيان کند . +
- نام گروه های امدادگر را می گويد . -
- کار گروه های امداد گر را می گويد . –
ارائه درس جديد :
درس را به شيوه پرسش و پاسخ در مهارت آموزان ايجاد می کنيم تا نسبت به شروع درس علاقه مند شوند و در اين راستا فعاليت ها عبارتند از :
فعاليت های معلم
فعاليت های مهارت آموز
زمان
معلم داخل کلاس است . سلام , وقت به خير
حضور و غياب,احوالپرسی,توجه به حالات روحی و روانی مهارت آموزان , پرسيدن تاريخ و نوشتن آن پای تخته
شروع درس با نام خدا – بچه ها قرار بود برای امروز تصاويری از حوادث سيل و ... بياوريد .
معلم تصاوير را گرفته آن هارا تشويق می کند .
بچه ها درس قبلی در مورد چه بود ؟
شعر آب را دسته جمعی بخوانيد .
تشکر از بچه ها به خاطر خواندن شعر
ورود به کلاس با رعايت نظم
سلام – احوالپرسی
پاسخ دادن
ارائه تصاوير از سيل – زلزله آتش سوزی
آب
اول من آب بودم بودم ميان دريا
بعداً بخار گشتم رفتم به آسمان ها
در آسمان آبی يک تکه ابر بودم
با شور و شوق بسيار رفتم به آن رسيدم
باران شدم چکيدم
5
فعاليت های معلم
فعاليت های مهارت آموز
زمان
معلم چند سوال در مورد شعر از گروهها می پرسد.
بخار به چه تبديل می شود ؟
باران از چه می بارد ؟
اگر باران شديد ببارد ممکن است چه اتفاقی بيفتد ؟
سيل چه ميکند ؟
بچه ها شما توی تصاويری که آورده ايد چه می بينيد؟
معلم تصاوير را نشان می دهد .
امروز می خواهيم ببينيم وقتی اين حوادث پيش می آيد چه کسانی به ما کمک می کنند .
برای همين در درس امروز ما که امدادگران است از چند مهمان دعوت کرده ايم تا شما با آنها و کارشان آشنا شويد . ( نوشتن موضوع روی تابلو )
- از مهمانان دعوت می کنيم به کلاس بيايند .
با هم مشورت می کنند و پاسخ می دهند.
پاسخ می دهند .
گروه نمايش : سه مهمان و يک مجری داريم .
مهمانی با علامت و لباس مخصوص هلال احمر و جعبه کمک های اوليه
مهمانی با علامت کميته امداد امام (ره) و يک صندوق صدقات
مهمانی با علامت صليب سرخ و با ماشينی با علامت صليب سرخ
يکی از بچه های کلاس مجری است .
فعاليت مجری و گروه نمايش
فعاليت های مهارت آموز
زمان
وارد کلاس می شوند – سلام احوالپرسی , معلم از آنها تشکر می کند.
از مجری می خواهد بيايد و سوالاتی از آنها بپرسد :
- شما کجا کار می کنيد ؟ اولی سازمان هلال احمر – دومی کميته امداد . سومی . من در سازمان صليب سرخ کار می کنم البته سازمان ما در ايران نيست ما در کشورهای ديگر سازمان داريم .
دقت و توجه به نمايش .